1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. NOA CONCEPT PROMOTER S.R.L.

NOA CONCEPT PROMOTER S.R.L.

Bucureşti Sectorul 3, Drumul GURA PUTNEI, Nr. 45H, Apartament 6

PR & Social Media Junior Manager

București
expirat: 31.05.2022
Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Atribuțiile:
  • Propune și elaborează strategiile de marketing ale societății, comunicare şi relaţii publice în acord cu obiectivele stabilite, fiind responsabil pentru dezvoltarea imaginii / brand-ului companiei;
  • Crearea de concept, temă și conținut
  • Verificarea știrilor și evenimentelor din industrie;
  • Pregătirea mai multor buletine informative zilnice și/sau săptămânale;
  • Întocmirea de prezentări pentru clienti, fie sub formă de buletin informativ, fie de alt tip - format și conținut de marketing consecvent
  • Activități de PR și marketing: conectare media, evenimente și personalități din industrie;
  • Utilizarea diferitelor canale pentru a spori vizibilitatea hub-ului;
  • Răspunde de promovarea online a site-urilor oficiale ale societății și asigură prezența și vizibilitatea în mediile virtuale/sociale;
  • Identifică și dezvoltă noi metode de promovare;
  • Administrează și optimizează campaniile în derulare;
  • Analizează lunar eficiența campaniilor online gestionate;
  • Realizează machetele grafice pentru diferite platforme online și design-ul pentru diferite printuri;
  • Concepe materiale de promovare și supervizează/organizează realizarea acestor materiale;
  • Redactează materiale de comunicare (articole, slogane, comunicate de presă) pentru newsletter, bannere și alte materiale de promovare;
  • Răspunde de claritatea, acuratețea și corectitudinea mesajelor publicitare;
  • Se informează permanent asupra mediului de afaceri și a noilor oportunități de dezvoltare;
  • Analizează eficiența strategiilor folosite și contribuie la îmbunătățirea rezultatelor în punctele de lucru;
  • Emiterea raporturilor periodice cu privire la rezultatele obținute în urma desfășurării campaniilor de promovare/informare
Afișați mai multe >>
Salariu confidențial

Adăugați experiența dvs. în cadrul NOA CONCEPT PROMOTER S.R.L., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.