1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. FMC AGRO OPERATIONAL ROMANIA S.R.L.

FMC AGRO OPERATIONAL ROMANIA S.R.L.

Bucureşti Sectorul 1, Şos. BUCUREŞTI-PLOIEŞTI, Nr. 42-44, BĂNEASA BUSINESS & TECHNOLOGY PARK, CLĂDIREA A, ARIPA A2, ETAJ 1

Senior Marketing specialist

Șoseaua București-Ploiești, București
expirat: 23.03.2023
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Atribuțiile:
  • Contribuie la planificarea și dezvoltarea strategiei de marketing;
  • Comunică strategia companiei prin toate canalele mass-media astfel încât mesajele, anunțurile și promoțiile companiei să ajungă la publicul țintă;
  • Gestionează relațiile cu rețeaua de distribuție și agențiile externe;
  • Monitorizează, analizează și evaluează tendințele pieței de produse de protecția plantelor;
  • Crearea conținutului de media și gestionarea prezenței companiei in Social Media (Facebook, YouTube, etc);
  • Cooperează cu echipa de vânzări FMC și cu managementul companiei;
  • Coordonează organizarea loturilor demonstrative în vederea promovării produselor companiei, precum și organizarea de întâlniri cu fermierii în câmp;
  • Conduce și răspunde de portofoliul de Insecticide, Biostimulatori și Fertilizanți Foliari;
  • Gestionează și participă la evenimentele media la care compania este partener;
  • Participă la lansarea de produse noi
Afișați mai multe >>
Salariu confidențial
Anunțuri Arhivate

Front desk officer

expirat: 12.06.2019
756 - 1020 € net / luna

Anunțuri Arhivate

Director national de vanzari pentru Romania

București
expirat: 07.10.2018
Executive (>10 ani)
  • Promovarea şi vânzarea produselor şi serviciilor de protectia plantelor
  • Planificarea, elaborarea şi realizarea planurilor de vânzări
  • Dezvoltarea si implementarea strategiilor de afaceri pentru obţinerea unor relaţii comerciale profitabile şi  pentru a identifica noi oportunităţi de obţinere de venituri pe piaţă
  • Coordoneaza si sustine activitatea reprezentantilor de vanzari zonali
  • Sprijină în permanenţă clienţii pentru a se asigura că aceştia primesc servicii de înaltă calitate
  • Implementeaza noi proiecte de crestere a vanzarilor (dezvoltari de produse noi, noi aplicari, extinderi de omologari etc)
  • Monitorizarea competitiei si a pietei.

    Calificări şi cunoştinţe:

Anunțuri Arhivate

Area sales manager

Cluj-Napoca,
expirat: 26.01.2018
Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
  • Promovarea şi vânzarea produselor şi serviciilor de protectia plantelor în zona geografică alocată (Banat, Transilvania sau Sudul Romaniei)
  • Implementarea strategiilor de afaceri pentru obţinerea unor relaţii comerciale profitabile şi  pentru a identifica noi oportunităţi de obţinere de venituri pe piaţă
  • Coordoneaza si verifica activitatea promotorilor din zona alocata
  • Deţine cunoştinţe foarte detaliate despre produse precum şi cunoştinţe amănunţite despre afacerile clienţilor
  • Sprijină distribuitorii cu cunoştinţe tehnice
Afișați mai multe >>
480 - 600 € net / luna

Adăugați experiența dvs. în cadrul FMC AGRO OPERATIONAL ROMANIA SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.