1. Angajator
  2. Leş
  3. SARAMOB DESIGN S.R.L.

SARAMOB DESIGN S.R.L.

Sat Leş, Comuna Nojorid, ROZELOR, Nr. 4

Operator masina CNC

Oradea
expirat: 27.10.2022
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani), Executive (>10 ani)
Atribuțiile:
  • Asigura necesarul de materiale și semifabricatele necesare
  • Clarifică eventualele neînțelegeri privind sarcinile și instrucțiunile primite
  • Studiaza comanda, pregăteşte maşina-unealtă cu comandă numerică pentru executarea lucrării (stabilește programul de comandă, efectuează reglarea dinamică etc.)
  • Respectă procedurile tehnice de execuție. Își însușește procedurile tehnice de execuție, de control al calității din sistemul propriu
  • Verifică rezultatele proceselor de execuție – se asigură că cerințele documentației au fost respectate, în caz contrar ia măsuri de remediere sau raportează defectele și cauzele lor
  • Depozitează şi expediază piesele prelucrate (curăță, șterge de aşchii şi de lichid de răcire piesele prelucrate, manipulează şi depozitează piesele)
  • Are în vedere eficientizarea constantă a procesului de muncă pentru a reduce defectele de execuție, de proiect
  • Se preocupa de întreținerea zilnică a utilajelor si sculelor utilizate, semnalând eventuale defecte care pot apărea către șeful ierarhic
  • Desfășoară lucrul în condiții de siguranță, în conformitate cu politica organizației ,legislației și instrucțiunilor de securitate si sănătate în muncă
  • Întreţine şi păstrează echipamentul de protecţie si de lucru
  • Respectă procedurile de urgenţă, semnalează accidentul sau incidentul şi contactează imediat personalul şi serviciile de evacuare de urgenţă
  • Este capabil de a lucra în echipă, de a comunica în diverse contexte profesionale în care este necesar să utilizeze corect limbajul de specialitate
  • Efectuează calcule matematice simple pentru determinarea unor consumuri specifice de materiale şi manoperă sau diverse calcule pentru realizarea lucrarilor etc
  • Este capabil să-şi planifice corect etapele activităţii zilnice, încadrându-se în timpul alocat fiecăreia în parte pentru respectarea termenului final al lucrărilor
Afișați mai multe >>
500 - 1000 € net / luna
Anunțuri Arhivate

Designer mobilier

Oradea
expirat: 02.02.2020
Middle (2-5 ani)
600 - 900 € net / luna

Adăugați experiența dvs. în cadrul SARAMOB DESIGN SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.