1. Angajator
  2. Corod
  3. SAVASTRE COSTICĂ PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ

SAVASTRE COSTICĂ PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ

Sat Corod, Comuna Corod, Nr. 1570

Tehnician Agronom

Corod
expirat: 16.04.2022
Fara experienta, Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Atribuțiile:
  • Responsabil de organizarea si planificarea activitatilor de productie ale fermei;
  • Executarea planului de operatiuni pentru ferma de care e responsabil prin optimizarea utilizarii tuturor resurselor alocate
  • Asigura ordinea si disciplina la locul de munca al tuturor angajatilor din ferma (programul de lucru stabilit, sarcinile de munca, purtare echipament, utilizarea corecta a utilajelor);
  • Implementeaza planul de operatiuni;
  • Organizeaza si optimizeaza resursele alocate pentru realizarea tuturor lucrarilor necesare in cadrul fermei de care e responsabil;
  • Participa la stabilirea planului saptamanal de operatiuni;
  • Stabileste planul zilnic de operatiuni;
  • Coordoneaza activitatea operatorilor de utilaje si echipamente;
  • Monitorizeaza conditiile meteo, tehnice (boli, daunatori, etc), etc si propune actiunile potrivite pentru loturile de care este responsabil;
  • Executa operatiunile de productie samanta pentru folosinta interna;
  • Supervizeaza prepararea retetelor pentru tratamente si executarea operatiunilor de aplicare/fertilizare, ierbicidare, pesticizare, etc
  • Monitorizeaza permanent toate lucrarile, evolutia culturilor si propune actiuni de interventie atunci cand e cazul;
  • Supervizeaza direct activitatile de reglare si ajustare a echipamentelor;
  • Tine evidenta zilnica a tuturor lucrarilor executate si a resurselor utilizate prin introducere lor in programului de farm management;
  • Asigura necesarul de combustibil pentru echipamentul alocat;
  • Asigura necesarul de resurse/livrarea diferitelor produse, piese de schimb, motorina, uleiuri, cereale, ingrasaminte, etc. si depozitarea recoltei;
  • Elaboreaza rapoarte privind productia si eficienta consumului de inputuri;
  • Realizeaza si alte sarcini stabilite de seful ierarhic, in limitele ariei sale de competenta si responsabilitate
  • Gestioneaza suprafata de teren al ferma. (predare-primire teren)
Afișați mai multe >>
Salariu confidențial

Adăugați experiența dvs. în cadrul SAVASTRE COSTICĂ PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.