1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. NORDIS TRAVEL S.R.L.

NORDIS TRAVEL S.R.L.

Bucureşti Sectorul 1, Aleea ALEXANDRU, Nr. 21, parter, camera 1

Agent de vanzari & Ticketing Nordis Travel

21 Aleea Alexandru, București
expirat: 22.05.2022
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Atribuțiile:
  • Promovarea imaginii companiei, cat si a ofertelor turistice ale acesteia;
  • Prezentarea ofertelor prin metodele interne ale companiei si stabilirea conditiilor de colaborare;
  • Cunoasterea si studierea continua a solicitarilor directe ale clientilor companiei (intelegerea nevoilor clientilor);
  • Intelegerea cerintelor clientului si acordarea de consultanta in vederea alegerii celei mai bune solutii de vacanta! (Buna intelegere a pietei cat si a preferintelor clientilor Romani/ Straini);
  • Pastrarea confidentialitatii informatiilor referitoare la oferta, tarife furnizor, date personale sau detalii legate de pachetul turistic achizitionat ale participantilor la programele Nordis Travel;
  • Sistematizarea si promovarea ofertei Agentiei Nordis Travel;
  • Intocmirea programelor turistice (pachete dinamice);
  • Gestionarea programelor turistice vandute (rezervari, urmarirea derularii programelor, gestionarea charterelor);
  • Propuneri pentru imbunatatirea ofertelor existente si idei pentru oferte noi;
  • Urmarirea maximizarii tuturor oportunitatilor de vanzare;
  • Acordarea de asistenta profesionala clientilor, afisarea unei atitudini proactive, deschise, empatice; dorinta continua de dezvoltare;
  • Dezvoltarea de strategii de vanzari si cresterea continua a portofoliului de clienti;
  • Stabilirea si mentinerea relatiilor cu clientii;
  • Disponibilitate la deplasari in tara si externe in vederea mentinerii relatiilor comerciale cu partenerii ( informari asupra destinatiei);
  • Intocmirea de rapoarte si planuri de activitate;
  • Întocmirea şi înregistrarea documentelor conform procedurilor agenţiei;
  • Pastrarea evidentei vanzarilor structurate pe destinatii si natura serviciilor oferite;
  • Folosirea sistemelor inhouse de contabilitate si de rezervari dar si a altor sisteme de rezervare (ale partenerilor furnizori);
  • Intocmirea documentelor fiscale catre clienti si urmarirea incasarilor si a platilor;
  • Operarea sistemelor de rezervari din domeniu (GoGlobal, Dertour, Cosmoc etc) pentru a asigurarea obtinerii celui mai competitiv tarif;
  • Analiza produselor ofertate si selectarea acelora ce corespund cerintelor clientilor;
  • Responsabilitati ce vizeaza activitatea de ticketing;
Afișați mai multe >>
Salariu confidențial
Anunțuri Arhivate

Agent de Vanzari Nordis Travel

expirat: 25.02.2021
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adăugați experiența dvs. în cadrul NORDIS TRAVEL S.R.L., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.