1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. LIBRARIILE HAMANGIU S.R.L.

LIBRARIILE HAMANGIU S.R.L.

Bucureşti Sectorul 4, Str. MITROPOLIT FILARET, Nr. 39+39A, CAM 1, PARTER

Specialist marketing si comunicare

București
expirat: 03.03.2022
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Salariu confidențial

București
expirat: 07.10.2020
Atribuțiile:
  • Concepe, implementeaza si monitorizeaza strategia de marketing/ comunicare a editurii;
  • Colaboreaza cu departamentul de vanzari online si conducerea companiei in vederea stabilirii unor obiective si activitati de marketing specifice;
  • Seteaza campanii online, pe site-ul propriu, pe site-urile partenere si pe retelele de socializare;
  • Elaboreaza rapoarte privind rezultatele campaniilor desfasurate (trafic, vanzari) prin instrumente specifice (Google Analitycs - Google Search Console, CMS site-ului);
  • Participa la productia de materiale de marketing: afise, flyere, diverse materiale promotionale;
  • Executa materiale grafice pentru campaniile online: bannere, cover-uri Facebook, concept grafic, organizare si implementare newsletter (prin platforma MailChimp);
  • Se implica in organizarea si participarea companiei la conferinte, lansari de carte si alte evenimente;
  • Propune activitati de promovare si noi directii de dezvoltare;
  • Verifica actualizarea librariei online;
  • Intocmeste diferite rapoarte privind proiectele de marketing;
  • Intretine o relatie buna cu partenerii si colaboratorii
Anunțuri Arhivate

Gestionar depozit carte

București
  • Recepționează mărfurile/cartile care sosesc/pleaca în/din depozit
  • Ajuta la incarcarea si descarcarea marfii;
  • Verifică cantitățile produselor indicate în documentele care le însoțesc și controlează calitatea acestora
  • Pregătește coletele cu marfă pentru clienți în baza comenzilor primite de departamentul comercial și documentul de transport (awb)
  • Manevrează (ridică) colete cu greutatea cuprinsă între 1 și 30 kg
  • Răspunde de depozitarea lor în bune condiții pentru a se evita degradarea
  • Periodic verifică stocurile de marfă/cartile ce se află în magazie cu programul de la mentinerea ordinii si curateniei in depozit
Anunțuri Arhivate

Librar

București
expirat: 17.05.2018
150 - 180 € net / luna

Adăugați experiența dvs. în cadrul LIBRARIILE HAMANGIU SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.