1. Angajator
  2. Timişoara
  3. LUQAS PC FABRIQUE S.R.L.

LUQAS PC FABRIQUE S.R.L.

Municipiul Timişoara, Calea CIRCUMVALAŢIUNII, Nr. 2-4, CLADIREA INCUBOXX, BIROUL NR. 206, Etaj 2

Sales assistant

Timișoara
expirat: 11.01.2020
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Salariu confidențial
Anunțuri Arhivate

Tehnician IT

Timișoara
expirat: 02.08.2017
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Atribuțiile:
  • să identifice principalele caracteristici ale sistemului supus evaluării, alegerea metodei de evaluare şi stabilirea instrumentelor de lucru;
  • să întocmească documentația de instalare, execuție și întreținere pentru reţelele în execuție;
  • respectarea temenelor de execuţie şi a cerinţelor de service pentru sarcinile primite;
  • să asigure mentenanţa reţelei de comunicaţii existentă;
  • să asigure controlul tehnic al fabricării, utilizării, întreţinerii şi reparării aparatelor de comunicaţii;
  • să conceapă un sistem personal de calculator, utilizând plăcile de expansiune şi dispozitivele periferice;
  • să asigure buna funcţionare ȋn reţea a sistemelor de comunicaţii, respectând protocoalele specifice;
  • să verifice şi să depaneze conectivitatea la reţea şi la internet;
  • să partajeze resursele ȋntre mai multe calculatoare;
  • să configureze servicii IP utilizând interfaţa grafică;
  • să aplice corect subnetarea reţelelor IP;
  • să testeze lucrarea după execuție;
  • să participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei;
  • să aibă capacitatea de organizare a locului de muncă;
  • să fie cinstit, loial și disciplinat, dând dovadă în toate împrejurările de o atitudine civilizată și corectă față de toate persoanele cu care vine în contact;

Adăugați experiența dvs. în cadrul LUQAS PC FABRIQUE SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.