1. Angajator
  2. Năvodari
  3. HUMANS DNA S.R.L.

HUMANS DNA S.R.L.

Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Str. STEJARULUI, Nr. 57E

AI/ML Engineer at Humans

București
expirat: 11.03.2021
Senior (5-10 ani)
Atribuțiile:
  • Design machine learning and deep learning systems

  • Research and implement appropriate ML algorithms and tools

  • Develop machine learning applications according to requirements

  • Data analysis - select appropriate datasets and data representation methods

  • Use existing machine learning systems on novel data

  • Extend existing ML libraries and frameworks

  • Conducting and analyzing experiments

  • Keep abreast of developments in the field

  • Implication in technology transfer between research and development teams

  • Technical reports writing

Afișați mai multe >>
Salariu confidențial

Adăugați experiența dvs. în cadrul HUMANS DNA S.R.L., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.