1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. D&D AUDIT EXPERT SERVICES S.R.L.

D&D AUDIT EXPERT SERVICES S.R.L.

Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Str. CIREŞULUI, Nr. 37B, Camera nr. 3, Etaj 1, Apartament 4

Contabil senior

2 Șoseaua Colentina, București
expirat: 06.03.2023
Middle (2-5 ani)
Atribuțiile:
  • Verificarea facturilor de la furnizori, inregistrarea acestora in baza de date, gestionarea si actualizarea bazei de date;
  • Inregistrarea tranzactiilor de trezorerie (casa, banca) in relatie cu angajatii si clientii societatii;
  • Inregistrarea deconturilor de cheltuieli si certificarea corectitudinii documentelor justificative;
  • Verificarea conformitatii documentelor financiar-contabile cu legislatia si procedurile interne;
  • Analizarea si reconcilierea tranzactiilor in relatie cu documentele justificative, rapoarte operationale, in relatie cu tertii, verificarea inregistrarilor contabile si a soldurilor generate la final de luna;
  • Intocmirea diverselor rapoarte financiare-contabile;
  • Asigurarea corectitudinii inregistrarilor realizate in balanta, verificarea si documentarea tranzactiilor inregistrate conform legii si a procedurilor interne;
  • Arhivarea documentelor justificative si punerea la dispozitia oricarei parti interesate a tuturor documentelor gestionate si a inregistrarilor realizate;
  • Intocmirea lunara a balantei de verificare

    Intocmirea situatiilor declarative conform legislatiei in vigoare: decont TVA, declaratii privind obligatiile la bugetul de stat, la bugetele de asigurari sociale

    Incadrarea corectă a documentelor contabile, conform prevederilor din Codul Fiscal si a Normelor de aplicare

    Vrem sa stii contabilitate si sa iti doresti sa cunosti legile la zi.

    Compania îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidaţi.

Afișați mai multe >>
950 - 1100 € net / luna
Anunțuri Arhivate

Contabil

expirat: 27.07.2022
850 - 900 € net / luna
Anunțuri Arhivate

Contabil

Adăugați experiența dvs. în cadrul D&D AUDIT EXPERT SERVICES SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.