1. Angajator
  2. Costeşti
  3. DACRISE INFORMATICS VPD S.R.L.

DACRISE INFORMATICS VPD S.R.L.

Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Str. VICTORIEI, Bloc D8, Scara B, Etaj 2, Apartament 8

Programator XSLT

Pitești
expirat: 09.03.2018
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Atribuțiile:
  •  Elaboreaza si intretine aplicatii software si baze de date
  •  Elaboreaza rapoarte MS Office utilizand XSLT
  •  Testeaza aplicatiile si rapoartele, efectuand evenuale modificari
  •  Pregateste documentatia rapoartelor
  •  Se documenteaza permanent pe teme de specialitate (studiaza carti si reviste in domeniu, documentatia in format electronic, participa in liste de discutii pe temele de interes)
  •  Asigura accesul celorlalti membri ai echipei la informatiile colectate
  •  Asigura respectarea termenelor de executie si a cerintelor (respectand standardele de calitate impuse prin specificatiile proiectelor)
Afișați mai multe >>
Salariu confidențial
Anunțuri Arhivate

Junior Java Developer

Pitești
expirat: 01.05.2015
Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)
  • Read a project’s specification and understand the project’s scope (if any);

  • Understand the existing implementation of the application (if any);

  • Understand the goal and mission of the project and collaborate with the project manager and the CTO for best solutions;

  • Recognize technical limits of a potential implementation and failure scenarios;

  • Recognize potential security flaws in the existing software before the final delivery;

  • Develop, maintain and improve an automatic reporting application to present complex data in an accessible and usable way in Java, VBA and XSLT;

  • Optimize and write unit tests for your code, DRY and KISS;

  • Responsible team player with a positive mental attitude;
  • Collaborate with other departments.

Adăugați experiența dvs. în cadrul DACRISE INFORMATICS VPD SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.