1. Angajator
  2. Dragodana
  3. TONELI HOLDING S.A.

TONELI HOLDING S.A.

Sat Dragodana, Comuna Dragodana, Şos. Bucureşti, Nr. 64

Contabil Senior

42-44 Șoseaua București-Ploiești, București
expirat: 13.07.2023
Senior (5-10 ani)
Atribuțiile:
  • Urmărește înregistrarea cronologică în contabilitate a tuturor operațiunilor contabile
    specifice activității
  • Asigură întocmirea documentelor justificative privind operațiunile contabile
  • Stabilește monografia contabilă privind înregistrarea operațiunilor patrimoniale
  • Stabilește proceduri de lucru specifice care să asigure evidența contabilă
  • Stabilește sarcinile de lucru pentru contabilii din subordine și prioritatea în executarea
    acestor sarcini
  • Organizează și urmărește arhivarea tuturor documentelor justificative
  • Evaluează periodic activitatea persoanelor din subordine
Afișați mai multe >>
Salariu confidențial
Anunțuri Arhivate

Sef ferma

Dragodana,
  • Respecta si mentine regulile de biosecuritate si bunastare conform legislatiei privind
    cresterea si exploatarea pasarilor si aplica prevederile privind calitatea, mediul si
    siguranta alimentului
  • Asigura in permanenta starea de sanatate a loturilor de pasari si verifica zilnic halele cu
    pasari
  • Instruieste angajatii privind regulile sanitar veterinare din ferme
  • Monitorizeaza in permanenta loturile de pasari din ferme si realizeaza, completeaza si
    gestioneaza documentatia specifica si aferenta postului (registre, rapoarte, bonuri de
    consum, pontaje, etc) zilnic, saptamanal, lunar, trimestrial sau semestrial
  • Monitorizeaza realizarea productiei, a efectivelor de pasari si a tuturor intrarilor si
    iesirilor din ferma
  • Asigura si gestioneaza consumul de apa si furaje necesar procesului de productie
    (intocmeste necesarul de furaj, il receptioneaza si-l imparte in buncar pentru fiecare
    bloc/hala), cat si procesul de curatenie si DDD din hale si in/din incinta fermei;
  • Supravegheaza si efectueaza operatiunile de aplicare tratamente, DDD, vaccinare,
    eliminare deseuri (medicale, cadavre, oua, gunoi de grajd)
  • Realizeaza, coordoneaza si participa impreuna cu personalul din subordine la toate
    actiunile care tin de fluxul tehnologic (procesul de pregatire a fermei pentru procesul de
    populare, de crestere, transfer si depopulare chiar daca acestea se desfasoara in alt
    interval orar, decat cel stabilit in Regulamentul intern)
  • Preia cu proces verbal efectivele de pasari la inceputul fiecarei serii, raspunde pentru
    pastrarea integritatii efectivelor si preintampinarea iesirilor din efectiv din alte cauze si le
    preda angajatilor din subordine
  • Realizeaza procesul de aprovizionare cu materiale necesare ciclului de crestere a GOC
    si a Tineretului si asigura functionarea optima a aparaturii si utilajelor din dotare
  • Recolteaza si pregateste probe pentru laborator, asigura vitaminizarea si vaccinarea
    GOC sub supravegherea si indrumarea medicului veterinar prin respectarea
    procedurilor de autocontrol stabilite de comun acord cu DSV judetean
  • Anunta medicul veterinar de orice problema aparuta in ferma si o rezolva cu ajutorul
    acestuia
  • Evidentiaza activitatea zilnica a fermei prin intocmirea operativei cu efectivele din ferme
    si a documentelor de evidenta primara, precum si a celorlalte documente de ferma
    (registre, documente sanitar-veterinare, etc)
  • Sigileaza halele de pasari (la sfarsitul programului) si le preda catre agentii de
    securitate
  • Monitorizeaza accesul personalului pe ferma, vizitatori, echipe de interventie si masini
    de transport, respectand regulile de filtru, sanitar veterinare si de biosecuritate
  • Planifica, organizeaza si actualizeaza activitatile fiecarui post, astfel incat fiecare
    membru sa realizeze obiectivele care ii sunt alocate
  • Realizeaza graficul de folosire a fortei de munca, urmarind acordarea zilelor libere
    proportional pe toata luna si a concediilor de odihna, conform planificarilor, cu acordul
    sefului punctului de lucru
  • Realizeaza evaluarea periodica a competentelor tehnice si comportamentale ale
    membrilor echipei, asigurand un proces de evaluare corect, obiectiv si corelat cu
    obiectivele companiei
  • Respecta si executa sarcinile trasate de seful ierarhic pentru a se incadra in bugetul
    alocat si pe cat posibil, in reducerea cheltuielilor deosebite prin atentie la consumul de
    gaze, energie, apa, risipa furaj cat si atentie in intretinerea utilajelor si echipamentelor
    de hala, in vederea reducerii costurilor de reparatii
  • Asigura suportul de specialitate si prezentarea documentelor de raspuns organelor de
    control impreuna cu seful ierarhic
  • Cunoaste si respeta normele de protectie a muncii, PSI si mediu si procedurile de
    managementul calitatii, sigurantei alimentului si pe cele operationale specifice
    sectorului de activitate, normele de biosecuritate si bunastare la GOC si Tineret de
    inlocuire
Anunțuri Arhivate

Generalist Resurse Umane

expirat: 12.10.2022
Middle (2-5 ani)
1000 - 1100 € net / luna
Anunțuri Arhivate

Coordonator Punct de Lucru Fratesti

Frătești
expirat: 23.09.2022
Anunțuri Arhivate

Inginer mecanic

Frătești
expirat: 11.09.2022
  • Efectueaza lucrarile incluse in planul de mentenanta preventiva
  • Controlează calitatea lucrărilor executate şi verifică încadrarea în cheltuielile planificate
  • Elaboreaza proceduri si tehnici de mentenanta
  • Elaboreaza instructiuni de lucru pentru implementarea planurilor de mentenanta
  • Gestioneaza materialele si piesele de schimb, sculele, aparatura si dispozitivele specifice
  • Monitorizează consumurile specifice energetice, ia măsuri pentru încadrarea lor în consumurile planificate şi propune măsuri pentru reducerea lor
  • Participă la analizele privind defecţiunile sau avariile utilajelor / instalaţiilor, la stabilirea cauzelor care le-au determinat şi la luarea măsurilor de înlăturare a efectelor
  • Monitorizează regimul de funcţionare a centralelor termică, frig, aer, pentru furnizarea neîntreruptă a utilităţilor necesare desfăşurării procesului de producţie
  • Controlează starea mijloacelor fixe din cadrul punctului de lucru, participă la inventarieri şi face propuneri de casare sau trecere în conservare a unor utilaje / instalaţii
  • Propune instrumente şi metode de reducere a consumului de utilităţi
  • Urmăreşte derularea contractelor încheiate pentru respectarea clauzelor privind calitatea lucrărilor, respectarea termenelor de execuţie şi încadrarea în buget
  • Participă la selecţia, instruirea şi perfecţionarea întregului personal din departament, în strânsă legătură cu Departamentul Resurse Umane
  • Analizează operativ accidentele tehnice apărute, stabileşte cauzele / efectele, răspunderile şi măsurile necesare remedierilor
  • Exercită permanent sau temporar, prin delegarea competenţelor, acele atribuţii specifice specialităţii sale, stabilite de seful de punct de lucru
Anunțuri Arhivate

Economist – punct de lucru Fratesti, jud. Giurgiu

Giurgiu
expirat: 14.10.2017
Anunțuri Arhivate

Sofer profesionist

Titu
expirat: 24.02.2017
Entry (0-2 ani)
Anunțuri Arhivate

Manager Mentenanta

Splaiul Unirii, București
expirat: 18.10.2015
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Anunțuri Arhivate

Director Vanzari

Anunțuri Arhivate

Jurist

expirat: 31.08.2014
Anunțuri Arhivate

Marketing Manager

expirat: 31.03.2013
Executive (>10 ani)
Anunțuri Arhivate

Secretar Administrativ

expirat: 05.05.2012
Anunțuri Arhivate

Director Marketing

expirat: 20.02.2012
Anunțuri Arhivate

INGINER MECANIC

Anunțuri Arhivate

Administrator retea / suport utilizatori

expirat: 22.02.2008
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adăugați experiența dvs. în cadrul TONELI HOLDING S.A., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.