1. Angajator
  2. Miroslava
  3. APOPI&BLUMEN S.R.L.

APOPI&BLUMEN S.R.L.

Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Str. CONSTANTIN LANGA, Nr. 60, parter, birourile 7,8,9

Analist financiar

Iași
expirat: 17.03.2017
Atribuțiile:
  •  Analizează datele referitoare la evoluţia pieţei în domeniul energiei, din perspectiva mediului de reglementare, şi asigură reconcilierea şi încorporarea acestora în planificarea pe termen scurt şi mediu şi alte analize financiare relevante;
  •  Responsabil pentru reconcilierea datelor financiare raportate către ANRE şi cele incluse în planificarea financiară, cu scopul asigurării consistentei acestora şi documentării elementelor relevante în ce privește evoluția principalilor indicatori;
  •  Responsabil pentru analiza eficienţei economice (faţă de valorile recunoscute de ANRE), asigurând informarea managementului cu privire la impactul acestora;
  •  Oferă suport în planificarea tarifelor reglementate, urmărirea şi analiza ulterioară a rezultatelor negocierilor cu ANRE, inclusiv prezentarea recomandărilor de acţiune, împreună cu departamentele implicate, în scopul maximizării rezultatelor companiei;
  •  Pregăteşte analize economice cu privire la piaţa de energie în scopul informării managementului;
  •  Pregăteşte modele financiare şi propune măsuri în vederea optimizării rezultatelor financiare ale companiei, identificând soluţii în vederea minimizării riscurilor şi optimizării rezultatelor în urma modificărilor de reglementare
Anunțuri Arhivate

Referent

Iași,
expirat: 12.05.2016

Adăugați experiența dvs. în cadrul APOPI&BLUMEN SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.