1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. AFFIRMA TECHNOLOGY S.R.L.

AFFIRMA TECHNOLOGY S.R.L.

Municipiul Iaşi, Str. ION NISTOR, Nr. 16, BIROU NR. 5, la Cabinet Avocat Gheorghiu Alina Gabriela, Etaj 1

Project Manager

4 Șoseaua Ștefan cel Mare și Sfânt, Iași
expirat: 27.08.2020
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Salariu confidențial
Anunțuri Arhivate

Sitefinity Software Engineer

Iași
expirat: 04.02.2019
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Atribuțiile:
  • 5+ years of experience working with .Net technologies: C#, ASP.NET, and MVC
  • Website development
  • Knowledgeable in JavaScript and/or AngularJS, ReactJS, jQuery
  • 3+ years of experience creating new Sitefinity widgets and modules
  • Proven experience working the full development life cycle including discovery, implementation, and delivery (on time and on budget)
  • Ability to plan and execute website implementation on Sitefinity
  • Experience working with other CMS systems such as Sitecore or Kentico
  • Previous experience working with e-commerce technologies such as Magento of BigCommerce
  • BS Degree in Computer Science or equivalent

Adăugați experiența dvs. în cadrul AFFIRMA TECHNOLOGY S.R.L., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.