1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. AQUA SYSTEM PLUS S.A.

AQUA SYSTEM PLUS S.A.

Bucureşti Sectorul 6, Str. PASCAL CRISTIAN, Nr. 4C, CAMERA 1

Inginer Tehnic

Buzău
expirat: 02.02.2020
Middle (2-5 ani)
Atribuțiile:
  • Identificarea, impreuna cu Dep. Vanzari, a necesitatiilor clientilor si stabilirea datelor tehnice necesare pt. realizare ofertelor / proiectelor
  • Intocmirea documentatiei tehnice (desene de amplasament/desene de ansamblu/desene detalii) pentru instalatiile de tratare si epurare produse de catre societate
  • Intocmirea de planuri „as built” si revizii ale documentatiei tehnice;
  • Intomirea de carti tehnice si instructiuni de lucru pentru echipemntele furnizate
  • Intocmirea liste de cantitati de materiale (consumuri specifice) si la nevoie identifica potentiali furnizori si solicita oferte de pret pentru materialele/produsele “cheie”
  • Participarea, la cerere, la intalniri cu clientii, la vizite in santier, la puneri in functiune
  • Supervizeaza, din punct de vedere tehnic, executia echipamentelor produse in cadrul firmei
  • Supervizeaza, din punct de vedere tehnic, achizitionarea materialele/produsele “cheie”
  • Propune realizarea de echipamente noi si modificari ale echipamentelor existente
Afișați mai multe >>
Salariu confidențial
Anunțuri Arhivate

Inginer Service

Buzău
  • Identificarea si remedierea defectiunilor la sediul firmei / sediul clientului;
  • Consilierea clientilor pentru punerea in funtiune a echipamentelor achizitionate;
  • Punere in functiune a echipamentelor furnizate de catre societate;
  • Lucrari de intretinere periodica / revizii a echipamentelor furnizate de catre societate;
  • Intocmirea documentatiei aferente lucrarilor executate;
  • Propunere solutii tehnice pentru imbunatatirea produselor/ serviciilor / proceselor din societate;
  • Gestionarea echipamentelor aflate in service / intretinere;
  • Gestionarea pieselor de schimb folosite
Anunțuri Arhivate

Tehnician Service

Buzău
  • Colaboreaza cu inginerul coordonator de instalare/montaj/punere in functiune/service
  • Se implica activ/profesional in desfasurarea activitatilor specifice activitatii de montaj/service
  • Efectueaza operatiuni de diagnosticare/montaj la echipamente
  • Efectueaza anumite activitati sau lucrari in desfasurare (intretinere, reparatii, montaj, etc)
  • Participa la procesele de mentenanta preventiva si corectiva, in functie de calificare;
  • Monteaza/instaleaza, intretine, efectuează revizii pentru echipamente
  • Identifica si execută lucrari de remediere a defectiunilor de orice tip, aparute la echipamentele  montate si intretinute;
  • Stabileste, impreuna cu cu inginerul coordonator, necesarul de materiale si/sau piese de schimb
  • Urmareste permanent respectarea parametrilor de calitate impusi prin procedurile specifice de lucru sau prin instructiunile tehnologice
  • Intocmeste si verifica documente specifice activitatii de montaj/instalare/service;
  • Verifica buna executie a lucrarilor

Adăugați experiența dvs. în cadrul AQUA SYSTEM PLUS S.A., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.