1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. UNICREDIT BANK S.A. BUCUREȘTI SUCURSALA MAMAIA CONSTANŢA

UNICREDIT BANK S.A. BUCUREȘTI SUCURSALA MAMAIA CONSTANŢA

Municipiul Constanţa, B-dul MAMAIA, Nr. 243-245, DEMISOL, PARTER

Consilier juridic

Constanța
expirat: 30.09.2017
Middle (2-5 ani)
Atribuțiile:
  • Analizarea, perfectarea, redactarea si vizarea actelor juridice, contractelor, acordurilor si corespondentei juridice (acte aditionale, adrese, somatii de plata, proceduri, cereri de chemare in judecata, contestatii, etc);
  • Redactarea de contestatii, plangeri si clarificari in conformitate cu OUG privind achizitiile publice;
  • Reprezentarea intereselor societatii in fata autoritatilor sau in fata altor organe administrative sau private
  • Intocmirea de documentatii pentru obtinerea de avize, autorizatii si certificate necesare activitatii companiei si desfasurarii raporturilor contractuale ale acesteia;
  • Redactarea si inregistrarea la Oficiul Registrului Comertului a inscrierilor de mentiuni care privesc modificarea organizationala a companiei (acte constitutive, hotarari AGA, decizii, etc);
  • Urmarirea noutatilor si actualizarilor legislatiei si informarea asupra impactului creat catre departamentele direct vizate din companie;

Adăugați experiența dvs. în cadrul UNICREDIT BANK S.A. BUCUREȘTI SUCURSALA MAMAIA CONSTANŢA, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.