1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. ABI SOLUTIONS S.R.L.

ABI SOLUTIONS S.R.L.

Bucureşti Sectorul 6, Str. PRECIZIEI, Nr. 34, CORP C19, BIROUL NR 3, Etaj 2

Specialist Marketing Online si Offline

București
expirat: 31.05.2020
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Atribuțiile:
  • Dezvolta campanii de comunicare pentru a promova produsele companiei;
  • Identifica si fructifica modalitati de promovare online si offline;
  • Lucreaza in echipa cu ceilalti colegi din departamentul de vanzari pentru stabilirea de noi mecanisme de promovare;
  • Concepe si elaborareaza materialele de prezentare ale companiei (cataloage, brosuri, pliante etc);
  • Realizeaza si implementeaza activitati de marketing online (gestionare și administrare site web, concepere bannere, creare și gestionare campanii de promovare online, documentare produse si actualizarea informațiilor din site, scriere de articole pentru blog);
  • Administreaza campaniile si realizeaza content si activitate constanta pe retelele de socializare;
  • Elaboreaza și implementeaza activitati de marketing direct (newslettere periodice, newslettere ocazionale personalizate);
  • Monitorizeaza permanent piata si concurenta
  • Planifica, organizeaza și participa la evenimente, conferinte de presa, targuri si expoziții ce au ca scop promovarea imaginii si produselor companiei;
  • Gestioneaza relatiile cu clientii, creaza campanii de fidelizare a clientilor;
  • Efectueaza vizite in magazine, asigura vizibilitate optima a materialelor promotionale si de promovare
  • Identifica oportunitati de noi branduri si produse pentru cresterea cotei de piata a companiei
  • Activități de PR: concepere de articole cu tema data, comunicate de presa;
Afișați mai multe >>
600 - 900 € net / luna
Anunțuri Arhivate

Operator procesare comenzi magazin online

București
expirat: 04.02.2019
480 - 600 € net / luna

Adăugați experiența dvs. în cadrul ABI SOLUTIONS SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.