1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. ALYMAR STAR S.R.L.

ALYMAR STAR S.R.L.

Bucureşti Sectorul 2, Str. MAŞINA DE PÂINE, Nr. 16, CAMERA 2, Bloc OD35, Etaj 4, Apartament 20

Coordonator transport

Strada Rudeni, Chitila
expirat: 26.10.2022
Middle (2-5 ani)
Atribuțiile:
  • Va cunoaste si va respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;
  • Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport; Programeaza si optimizeaza rute;
  • Coordoneaza si supravegheza activitatea conducatorilor auto; este in legatura directa cu conducatorii auto din unitate si le transmite operativ comenzile ce le au de indeplinit;
  • Oferă informaţii clare şi precise clienţilor cu privire la servicii şi tarife practicate de unitate;
  • Răspunde prompt şi eficient la apelurile telefonice primite; adoptă un limbaj politicos şi reverenţios cu potenţialii clienţi interesaţi de serviciile oferite;
  • Administreaza flota auto si bugetul alocat; urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica si de curatenie;
  • Intocmeste toate documentele si obtine toate actele necesare pentru circulatia legala pe drumurile publice;
  • Asigura derularea activitatilor de inmatriculari si radieri;
  • Stabileste necesarul de piese de schimb si consumabile auto;
  •  Mentine relatia cu societatea de asigurari si urmareste dosarele de dauna;
  • Pastreaza legatura cu autoritatile rutiere si furnizorii relevanti;
  • Obtinerea licentelor de transport si a celor de executie pentru autovehicule;
  • Reprezentarea societatii in raport cu ARR, RAR, Politie;
  •  Preluarea cererilor de oferte si a comenzilor din partea clientilor;
  •  Primirea si confirmarea comenzilor de transport;
  • Organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;
  •  Optimizeaza costurilor legate de transport;
  • Realizarea rapoartelor de activitate si prognozarea cheltuielilor aferente catre administratorul firmei;
  • Va duce la indeplinire orice alte dispozitii primite de la administratorul firmei;
  • Identifica contracte recurente noi si este bonusat corespunzator additional pentru asta.
Afișați mai multe >>
600 - 800 € net / luna

Adăugați experiența dvs. în cadrul ALYMAR STAR S.R.L., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.