1. Angajator
  2. Voluntari
  3. EFSANE ACTIV S.R.L.

EFSANE ACTIV S.R.L.

Oraş Voluntari, Str. VÂRTEJULUI, Nr. 5P, Construcţia C1, Parter, Camera 1

Area sales manager

Cluj-Napoca
expirat: 06.04.2018
Middle (2-5 ani)
480 - 600 € net / luna
Anunțuri Arhivate

Key account manager

București
expirat: 31.03.2018
Atribuțiile:
  • Intretinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii IKA asigurand un climat de incredere si parteneriat (dezvoltarea portofoliului de produse, monitorizarea comenzilor, rezolvarea sesizarilor, rezolvarea retururilor si urmarirea incasarilor);
  • Negocierea contractelor anuale si monitorizarea derulării contractelor încheiate în limitele stabilite;
  • Propunerea de strategii pentru maximizarea volumelor derulate prin IKA, implementarea acestora si identificarea de noi oportunitati de dezvoltare a cifrei de afaceri cu acestia;
  • Propunerea, aprobarea, confirmarea planning-ului promo cu clientii si urmarirea realizarii acestuia;
  • Planificarea estimarilor de vanzari pe fiecare client IKA;
  • Intocmirea rapoartelor periodice referitoare la desfasurarea contractelor alocate si propunerea masurilor de imbunatatire;
  • Atingerea obiectivelor stabilite in planul de vanzari prin gestionarea cu eficienta a relatiilor cu clientii IKA;
  • Monitorizarea pieţei de profil și a competiției, prin vizite repetate în teren;
  • Prospectarea si analiza pietei, identificarea oportunitatilor si tendintelor;
  • Emiterea de comenzi speciale catre departamentul Achizitii;
  • Analizeaza si urmareste permanent gama de produse a fiecarui client, propune produse noi/lichidari;
  • Dezvoltare parteneriate noi
Afișați mai multe >>
600 - 780 € net / luna

Adăugați experiența dvs. în cadrul EFSANE ACTIV SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.