1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. ABV BUSINESS MANAGEMENT S.R.L.

ABV BUSINESS MANAGEMENT S.R.L.

Bucureşti Sectorul 1, Str. SMARANDA BRĂESCU, Nr. 47A, Scara 2, Etaj 5, Apartament 42

Consilier Juridic/Avocat

București
expirat: 03.03.2022
Senior (5-10 ani)
Atribuțiile:
  • Acorda asistenta, consultanta si reprezentare juridica a societatii si clientilor acesteia in toate domeniile dreptului;

  • Redacteaza opinii juridice cu privire la aspecte legale ce privesc activitatea angajatorului si a clientilor acestuia;

  • Intocmeste documente juridice (hotarari AGA, contracte, regulamente, notificări, adrese, opinii juridice, împuterniciri, etc) si verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare;

  • Reprezinta interesele si apara drepturile legitime ale angajatorului pe baza de imputernicire/delegatie in fata autoritatilor publice, institutiilor de orice natura, precum si in fata oricarei persoane juridice sau fizice, romana ori straina, in probleme de natura juridica;

  • Reprezinta societatea/clientii acesteia in fata oricarei autoritati publice, administrative, fiscale precum si in raporturile cu organele de cercetare si urmarire penala conform mandatului acordat (ONRC, ANAF, DITL, OCPI, Politie, etc);

  • Redacteaza cereri introductive de instanta si/sau de interventie si formuleaza aparari si orice alte acte juridice, precum: note, concluzii scrise, intampinari, adrese etc in dosarele repartizate;

  • Tine evidenta tuturor litigiilor in care societatea/clientii acesteia figureaza ca parte, pe care o actualizeaza lunar si o raporteaza angajatorului;

  • Intocmeste, in faza antecontencios, orice documente ce tin de recuperarea de creante si bunuri;

  • Colaboreaza cu ceilalti consilieri juridici/avocati/executori, pentru a asigura o abordare unitara a aspectelor juridice specifice activitatii societatii, in special pentru clientii in litigiu;

  • Organizeaza evidenta documentelor legate de activitatea sa si proceseaza aceste documente in vederea arhivarii; tine evidenta arhivei fizice/electronice, dupa caz, pentru dosarele pe care le gestioneaza;

  • Asigura consultanta si informeaza permanent conducerea societatii cu privire la modificarile legislative.

Afișați mai multe >>
Salariu confidențial

Adăugați experiența dvs. în cadrul ABV BUSINESS MANAGEMENT S.R.L., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.