1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. ALEX TRADING & ENGINEERING S.R.L.

ALEX TRADING & ENGINEERING S.R.L.

Bucureşti Sectorul 3, Str. EMIL BOTTA, Nr. 1, Bloc M109, Scara 2, Etaj 2, Apartament 48

Backoffice representative

Bulevardul Timișoara, București
expirat: 05.09.2020
Entry (0-2 ani)
Atribuțiile:
  • introducerea datelor in sistemul CRM si actualizarea acestuia
  • ofertarea clientilor alocati prin sistemul CRM
  • gestionarea clientilor, urmarirea derularii contractelor
  • operarea site-ului de vanzari, si actualizarea produselor stocurilor
  • gestioanrea comenzilor, facturarea produselor, emiterea AWB-urilor
  • urmarirea livrarilor, incasarilor pentru comenzile primite
  • gestionarea portofoliului de clienti si fidelizarea lor
  • cresterea vanzarilor prin identificarea si analizarea nevoilor clientilor
  • contactarea clientilor telefonic si email, pentru identificarea oportunitatilor, prospectarea pietei
  • mentinerea relatiei cu furnizorii servicii cu care colaboreaza direct (magazine online, CRM, firme curierat, promovare online)
  • raportarea si evaluarea activitatii proprii
  • atingerii obiectivelor de vanzari
Afișați mai multe >>
Salariu confidențial
Anunțuri Arhivate

Agent vanzari industriale

București
expirat: 15.02.2018
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
  • Realizeaza planului lunar de vanzari si incasari
  • Prospecteaza piata in vederea identificarii de noi clienti, proiecte
  • Contacteaza clienti existenti sau potentiali si le promoveaza solutii tehnice specifice si propuneri concrete de colaborare pentru dezvoltarea a relatiei comerciale
  • Urmareste derularea contractelor/ relatiei comerciale cu clientii
  • Realizarea periodica a sarcinilor administrative specifice postului

Adăugați experiența dvs. în cadrul ALEX TRADING & ENGINEERING SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.