1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. OPENWEB INTEGRATED SOFTWARE S.R.L.

OPENWEB INTEGRATED SOFTWARE S.R.L.

Bucureşti Sectorul 6, Str. VALEA OLTULUI, Nr. 37-41, LOT. 1, CAMERA 5, Etaj 3, Apartament 13

Specialist PPC (Google și Facebook)

București
expirat: 16.06.2021
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Atribuțiile:
  • Plan, create, and manage PPC campaigns across a variety of channels
  • Constant supervision of active campaigns and make recommendations for optimizing them
  • Works together with the Project Manager and the Graphic designer for the adverts design
  • Create detailed reports about the campaigns results
  • Is aware of the changes made in the PPC platforms mode of operation
  • Provide recommendations for optimizing destination pages to the technical team
  • In charge with affiliation channels administration- organizes weekly meetings with affiliation companies and administrates the account
  • Newsletter campaigns setup
Afișați mai multe >>
800 - 1300 € net / luna

Adăugați experiența dvs. în cadrul OPENWEB INTEGRATED SOFTWARE S.R.L., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.