1. Angajator
  2. Gheorgheni
  3. SZIKRA MANUFAKTURA S.R.L.

SZIKRA MANUFAKTURA S.R.L.

Municipiul Gheorgheni, Cart. FLORILOR, Parter, Bloc 6, Scara B, Apartament 4

Inginer Industrie Alimentară

242 Strada Kossuth Lajos, Municipiul Gheorgheni
expirat: 05.10.2021
Middle (2-5 ani)
Atribuțiile:
  • Gestionarea și supravegherea procesului de intrări/ieșiri în aprovizionarea materiilor prime
  • Recepționarea materiei prime pe baza de note de recepție și inventar
  • Realizarea actului de coordonare a producției pe întraga durată a programului de lucru
  • Răspunde de eficiența și eficacitatea funcționării sistemului de management - HACCP
  • Implementarea și menținerea procedurilor stabilite pentru funcționarea eficientă a sistemului de management – HACCP
  • Stabilește măsuri de eficientizare a activității echipei HACCP
  • Executarea atribuțiunilor funcționale la nivel maxim de ordină și disciplină
  • Verificarea zilnică a gradului de păstrare a produselor, a termenului de valabilitate și retragerea de la procesare a produselor care depășesc aceste caracteristici
  • Anunțarea administratorului firmei despre iminența pierderii unor caracteristici a produselor și necesitatea retragerii lor de la procesare
  • Comunicarea șefului direct a tuturor neconformităților pe timpul desfășurării activității
  • Executarea actului de producție cu responsabilitate, respectând rețetarul, normele de protecție a muncii și normele de igienă
  • Păstrarea normelor de igienă impuse de lucrul cu produse alimentare
  • Purtarea echipamentului de lucru impusă de normele de igienă
  • Responsabilitate asupra personalului din producție, el/ea fiind șeful personalului secției de producție
Afișați mai multe >>
900 - 1000 € net / luna

Adăugați experiența dvs. în cadrul SZIKRA MANUFAKTURA S.R.L., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.