1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. AFFILIATE ENGINE S.R.L.

AFFILIATE ENGINE S.R.L.

Bucureşti Sectorul 3, Str. PREVEDERII, Nr. 15, Bloc A12, Scara B, Etaj 10, Apartament 86

Junior SEO Specialist

15 Strada Prevederii, București,
expirat: 25.06.2022
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Atribuțiile:
  • Identifică diverse site-uri, bloguri și platforme relevante pentru fiecare proiect, prin campanii de outreach
  • Păstreaza și dezvolta relația cu site-urile si blogurile relevante
  • Redactează mesaje în limba engleză, cu texte atractive și relevante și le trimite către administratori de site-uri și pe platforme
  • Utilizează diverse platforme de comunicare: Email, Twitter, Facebook, LinkedIn, Medium, Reddit și își adaptează abordarea în funcție de specificul fiecărui canal
  • Raspunde și se implică în conversații pe rețelele de socializare, forumuri, site-uri de întrebări și răspunsuri, pentru a ajuta cititorii si pentru a promova proiectul
  • Vine cu idei creative și se implică în implementarea lor
  • Realizează experimente, măsoară rezultatele acestora și le comunică echipei
  • Actualizarea informatiilor pe platformele companiei;
  • Efectueaza sarcini administrative pentru a inlesni activitatile online zilnice
Afișați mai multe >>
400 - 500 € net / luna

Adăugați experiența dvs. în cadrul AFFILIATE ENGINE S.R.L., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.