1. Angajator
  2. Cluj-Napoca
  3. ECODIAGNOST S.R.L.

ECODIAGNOST S.R.L.

Municipiul Cluj-Napoca, Str. CLOŞCA, Nr. 7, parter, spaţiu servicii-comerţ, Scara I

Marketing assistant / PR

Cluj-Napoca
expirat: 18.07.2019
Middle (2-5 ani)
450 - 570 € net / luna
Anunțuri Arhivate

SECRETAR / RECEPȚIONER / SPECIALIST PR

Cluj-Napoca
expirat: 25.08.2017
Entry (0-2 ani)
Atribuțiile:
  • Desfasoara activitati de receptie si protocol cu specific medical
  • Stabileste programarile pentru serviciul de consultatie pacienti
  • Efectueaza inregistrarile pe casa de marcat a tuturor incasarilor serviciilor medicale accesate de pacienti: consultatii, ecografii
  • Tine evidenta incasarilor si predarea ZET-ului corespunzator incasarilor inregistrate
  • Asigura tehnoredactarea diferitelor materiale
  • Promoveaza imaginea firmei prin activitatea desfasurata
  • Mentine evidenta documentatiei primite (documente medicale pacienti), se ocupa de gestionarea si arhivarea acestora
  • Verifica si semnaleaza modul de trimitere al recomandarii de analize, precum si concordanta dintre bilet si documentele cu care se prezinta pacientul
  • Tine evidenta rezultatelor investigatiilor efectuate in clinica avand obligatia de a le arhiva in mod corespunzator
  • Asigura comunicarea cu toate departamentele clinicii si transmite corect si in timp util informatiile
  • Manifesta atentie deosebita fata de toti pacientii care se prezinta la receptia clinicii
  • Are o atitudine politicoasa atat fata de colegi, cat si fata de persoanele cu care vine in contact
  • Raspunde de corectitudinea si promptitudinea cu care furnizeaza / transmite informatii
  • Raspunde de respectarea procedurilor interne legate de utilizarea aparaturii din dotare
  • Raspunde de informarea imediata a persoanelor responsabile de orice defectiune in functionare a echipamentului cu care isi desfasoara activitatea
  • Raspunde de promovarea imaginii firmei prin comportamentul adoptat si prin activitatea desfasurata
  • Se preocupa in permanenta de dezvoltarea si imbogatirea competentelor proprii
  • Raspunde de pastrarea confidentialitatii asupra informatiilor despre clinica/ fisele pacientilor la care are acces
  • Raspunde de rapiditatea si promptitudinea cu care preia / transmite mesajele celor interesati
  • Respecta normele de Sanatatea si Securitatea Muncii, PSI
  • Respecta procedurile de lucru generale si specifice cabinetului, Regulamentul Intern
  • Respecta termenele impuse de predare a situatiilor catre superiorul ierarhic
  • Intocmeste si elibereaza si facturi fiscale pentru investigatiile efectuate in cadrul clinicii
  • Indeplineste si alte atributii administrative in cadrul clinicii
  • Ofera prompt si corect informatiile solicitate atat de angajati cat si de clientii externi
  • Participa impreuna cu membrii echipei la activitatile necesare in rezolvarea problemelor comune
  • Rezolva sarcinile proprii printr-un proces agreat si acceptat de toti membrii echipei

Adăugați experiența dvs. în cadrul ECODIAGNOST SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.