1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. VITARO ENERGY S.R.L.

VITARO ENERGY S.R.L.

Bucureşti Sectorul 1, Calea VICTORIEI, Nr. 224, Bloc D5, Etaj 13, Apartament 47

Operator comercial

Constanța
expirat: 06.10.2023
Entry (0-2 ani)
Salariu confidențial
Anunțuri Arhivate

Financial Operator

Constanța
expirat: 22.09.2023
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Constanța
expirat: 21.07.2023

Constanța
expirat: 05.03.2023
Anunțuri Arhivate

Sef Birou Contabilitate / Expert Contabil

București
expirat: 02.09.2021
Senior (5-10 ani)
Atribuțiile:
  • Procesare documente, introducere în programul contabil / de gestiune al societăţii, întocmire evidenţă financiar-contabilă;
  • Întocmirea, introducerea în programul contabil al societăţii şi depunerea / certificarea situaţiilor fiscale periodice;
  • Întocmirea, introducerea în programul contabil al societăţii şi depunerea / certificarea situaţiilor financiare semestriale şi anuale;
  • Coordonare şi introducere de date pentru operarea / implementarea programelor de contabilitate şi gestiune, coordonarea sincronizării programelor contabile şi de gestiune ale societăţii cu standardele şi procedurile contabile româneşti;
  • Calcul salarii, întocmire, introducere în programul contabil al societăţii şi depunere declaraţii contribuţii sociale;
  • Evidenţă şi gestiune ReviSal;
  • Gestiune documente de personal (împreună cu Şef Serviciu Resurse Umane);
  • Întocmirea, introducerea în programul contabil al societăţii şi depunerea situatiilor privind TVA, impozit pe profit, accize, alte taxe şi impozite;
  • Menţinerea tuturor jurnalelor / documentelor financiar-contabile necesare conform legislaţiei în vigoare;
  • Coordonare proceduri de audit, asistenţă oferită auditorilor pentru realizarea auditului anual;
  • Optimizare operaţiuni financiar-contabile;
  • Întocmirea de rapoarte pentru management şi de rapoarte statistice;
  • Reprezentarea societăţii în faţa autorităţilor competente (controale fiscale, vamale, de rambursare de TVA, etc.);
  • Coordonare şi implementare proceduri de înregistrare fiscală;
  • Coordonarea departamentului contabil (Constanta);
  • Raportare către departamentele cu funcţiuni similare ale actionarul societatii, coordonare şi menţinerea legăturii cu acţionarul cu privire la sincronizarea programelor contabile / de gestiune ale societăţii cu standardele şi procedurile româneşti (inclusiv importul corect al datelor)
  • Integrarea raportărilor lunare / semestriale / anuale ale societăţii în sistemele contabile şi de gestiune ale grupului, conform politicilor grupului;

Adăugați experiența dvs. în cadrul VITARO ENERGY S.R.L., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.