1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. LEANPAY IFN S.A.

LEANPAY IFN S.A.

Bucureşti Sectorul 5, Str. COSTACHE NEGRI, Nr. 1-5, CLADIREA "OPERA CENTER I", Etaj 4

Back Office Associate

1-5 Strada Costache Negri, București
expirat: 04.02.2022
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Atribuțiile:
  • Monitorizarea si managementul prelucrarii documentatiei in domeniul contabilitatii
  • Implementarea tranzactiilor de plata, emiterea facturilor si extraselor
  • Comunicarea si cooperarea cu partenerii financiari, precum si cu agentia externa de contabilitate si controlul proceselor interne de contabilitate
  • Monitorizarea termenelor limită și desfasurarea la timp a activitatilor în acest sens (plata, comunicarea cu instituțiile, furnizarea semnăturilor și a documentației necesare)
  • Organizarea la timp a tuturor activităților din domeniul muncii (întreținere, curățenie și achiziții pentru birou, comunicare și corespondență, organizarea actiunilor aferente de sărbători și evenimente, organizarea de călătorii de afaceri pentru membrii echipei, organizarea de întâlniri de afaceri și pregatirea locurilor de întâlnire pentru a corespunde din punct de vedere ethnic si logistic cu cerintele aferente fiecarui eveniment in parte, comunicarea cu angajații existenti și cu noii angajați)
  • Gestionarea corecta si ordonata, actualizarea si stocarea intregii administratii (contracte, documentatii justificative, oferte, facturi si facturi pro forma si toata documentatia, cu atentie deosebita la documentatia aferenta reglementarilor legale)
  • Comunicare aferenta sarcinilor operationale din domeniul muncii - reprezentant/ persoana desemnata pentru comunicarile aferente biroului local (comunicare cu institutii, furnizori pentru achizitionarea echipamentelor de birou, mijloace de lucru, curatenie, intretinere, realizarea achizitiilor la aprobare)
  • Reconcilierea extraselor bancare, urmărirea depozitelor și plăților bancare, execuția și controlul plăților
  • Monitorizarea tranzactiilor incheiate si inregistrarea evenimentelor de afaceri in sistemul back-end
  • Planificarea, execuția și controlul asupra tuturor proceselor de back-office de gestionare a subscrierii și colectarea creditelor de consum
  • Monitorizarea back-end si administrarea tranzactiilor de credit incheiate si efectuarea controalelor aferente necesare
  • Asigurarea afisarii si procesarii corecte a tranzactiilor de credit in sistemele back-end
  • Gestionarea documentatiei si arhivelor privind procesele de back-office
  • Alte procese operaționale manuale de aprobare, subscriere și gestionare a tranzacțiilor
Afișați mai multe >>
630 - 700 € net / luna

Adăugați experiența dvs. în cadrul LEANPAY IFN S.A., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.