1. Angajator
  2. Buftea
  3. COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORTURI AERIENE ROMANE TAROM SA

COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORTURI AERIENE ROMANE TAROM SA

Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Calea BUCUREŞTILOR, Nr. 224 F

Sef serviciu achizitii

Otopeni
expirat: 03.03.2017
Atribuțiile:
  • Coordoneaza activitatile de achizitie si transport ale componentelor de avion, ale materialelor si ale dispozitivelor necesare intretinerii, reparatiei si operarii avioanelor din dotare, precum si ale tertilor;
  • Coordoneaza activitatile de achizitie, transport, receptie si depozitare a produselor inflight, a pieselor de schimb necesare intretinerii parcului auto, a tipariturilor si tipizatelor, si a altor produse si obiecte, conform solicitarilor compartimentelor companiei;
  • Coordoneaza activitatea de selectare a furnizorilor in conformitate cu reglementarile aeronautice si procedurile in vigoare;
  • Participa la intalniri cu furnizorii interni si externi in vederea stabilirii de noi relatii parteneriale si solutionarii eventualelor probleme aparute in procesul de desfasurare a activitatii;
  • Negociaza cu furnizorii preturi, termene si alte conditii contractuale inscrise in contracte;
  • Monitorizeaza activitatea financiar-contabila aferenta procesului activitatii serviciului;
  • Coordoneaza activitatea de formulare a propunerilor, analiza si negociere a termenelor si conditiilor contractuale in vederea asigurarii livrarii de combustibil de aviatie si  pentru semnarea contractelor de asigurare;
  • Stabileste obiective si indicatori de performanta pentru membrii echipei, monitorizeaza performanta acestora si motiveaza echipa pentru atingerea obiectivelor;
  • Dezvolta si urmareste indicatori de performanta relevanti pentru a masura eficienta procesului de achizitie;
  • Elaboreaza analize/rapoarte/sinteze privind achizitiile si stadiul procedurilor aflate in derulare si inainteaza conducerii companiei propuneri de imbunatatire a proceselor coordonate la nivelul serviciului;
  • Organizeaza si supervizeaza activitatea de derulare a procedurilor de atribuire ( intocmire documentatii, organizare licitatii, arhivare dosare, comunicari interne, etc);
  • Supervizeaza si coordoneaza activitatea de primire/expediere/vamuire a bunurilor destinate intretinerii aeronavelor companiei si a tertilor, activitatea de intocmire a formalitatilor vamale, la nivelul companiei

Adăugați experiența dvs. în cadrul COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORTURI AERIENE ROMANE TAROM SA, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.