1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. GSC MEDIA TECHNOLOGY S.R.L.

GSC MEDIA TECHNOLOGY S.R.L.

Loc. Buftea, Oraş Buftea, Str. MOTOC, Nr. 2, TARLA 45, PARCELA 376, NUMAR CADASTRAL 51318 SI 51318-C1

Specialist eCommerce

Buftea
expirat: 26.07.2018
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Atribuțiile:
  • Initiaza dezvoltarea de noi produse şi îmbunătăţirea celor existente, în acord cu obiectivele companiei şi condiţiile de piaţă;
  • Participă la dezvoltarea noilor produse, în conformitate cu strategia şi obiectivele de business ale companiei;
  • Elaborează specificaţii tehnice pentru noile produse şi pentru modificările aduse produselor existente;
  • Oferă suport reţelei de vânzări în probleme tehnice legate de noile produse sau de aplicaţiile folosite pentru gestionarea lor;
  • Monitorizeaza, analizeaza si anticipeaza evolutiile segmentelor pietei IT aflate in aria de responsabilitate;
  • Defineste si adapteaza continuu gama din aria de responsabilitate, astfel incat sa maximizeze volumul de vanzari;
  • Analizeaza performantele comerciale ale modelelor din aria de responsabilitate, stabilind diagnosticul lunar/trimestrial si planuri de actiune punctuale (actiuni promotionale, repozitionare pret, declinare serii speciale);
  • Participa la briefurile punctuale si anuale de publicitate;
  • Coordoneaza proiectele transversale specifice: grupuri de lansare;
  • Coordoneaza tiparirea/editarea brosurilor si a diverselor materiale promotionale
  • Analiza si prospectare piata pentru categoriile de produse relevante;
  • Identificarea oportunitatilor de imbunatatire a portofoliului de furnizori;
  • Solicitare oferte pentru produse, negociere si derulare relatie cu furnizorii;
  • Concepe, negociaza, implementeaza si evalueaza actiuni de promovare desfasurate cu sustinerea furnizorilor;
  • Monitorizarea activitatilor promotionale;
  • Propune actiuni de marketing online pentru campaniile agreate;
  • Permis conducere categoria B
Afișați mai multe >>
210 - 330 € net / luna
Anunțuri Arhivate

Specialist dezvoltare produse

Buftea,
180 - 720 € net / luna
Anunțuri Arhivate

Tehnician confectii lemn si metal

București,
expirat: 22.07.2018
Salariu confidențial

Adăugați experiența dvs. în cadrul GSC MEDIA TECHNOLOGY S.R.L., împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.