1. Angajator
  2. Bucureşti
  3. TOP HEAT CLIMA S.R.L.

TOP HEAT CLIMA S.R.L.

Municipiul Constanţa, Str. MERIŞOR, Nr. 98A, LOT 2, CAMERA 1

Contabil expert

Constanța
expirat: 11.10.2020
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Atribuțiile:
  • Contabilizează facturile emise pentru clienții interni;
  • Înregistrează încasările și plățile în lei conform extrasului de cont;
  • Operează încasările și plățile în numerar conform registrului de casă;
  • Operează avansurile din trezorerie conform deconturilor;
  • Înregistrează facturi de prestații furnizori interni;
  • Înregistrează intrări de marfă în baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI și NIR)
  • Este consultat de catre entitatile functionale ale societatii in legatura cu problemele referitoare la activitatea serviciului;
  • Este consultat de catre conducerea societatii in probleme care sunt de competenta serviciului;
  • Avizeaza lucrari pe probleme de contabilitate a stocurilor, de urmarire, evidenta, decontari, cheltuieli-venituri, bilant, analize de sistem, tehnica de calcul;
  • Reprezinta societatea in cazurile incredintate prin delegare;
  • Raspunde de eficienta si calitatea lucrarilor executate in cadrul serviciului la termenele stabilite prin reglementari interne sau prin alte acte normative;
  • Raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatiide regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar-contabila;
  • Raspunde disciplinar, civil, material si penal, pentru pagubele provocate unitatii prin executarea defectuoasa a atributiilor sau prin neexecutarea acestora
Afișați mai multe >>
480 - 600 € net / luna

Adăugați experiența dvs. în cadrul TOP HEAT CLIMA SRL, împărtășiți-vă părerea și ajutații pe alții să aleagă corect.